Stadion Nowiny

Strategia rozwoju sportu w tej podkieleckiej gminie z konsekwencją jest realizowana przez wójta gminy Nowiny Sebastiana Nowaczkiewicza. Gmina pozyskuje środki inwestycyjne, ogłasza konkursy dotacyjne na działalność klubów sportowych, promuje aktywny i zdrowy styl życia, organizuje szereg wydarzeń o charakterze sportowym, aktywizując w ten sposób lokalną społeczność gminy, Kielc i  ościennych samorządów.

W 2018 roku stadion w Nowinach otrzymał certyfikat FIFA. Aby uzyskać to międzynarodowe świadectwo, boisko musiało przejść specjalne testy. Badano m.in.: kąt odbicia piłki, toczenie piłki, absorpcję siły upadku czy odkształcenia pionowe. Po przeprowadzeniu testów laboratoryjnych i badań nawierzchni - certyfikat został wydany. Boisko przeznaczone jest do codziennego użytku treningowego dla profesjonalistów i amatorów, ale także do rozgrywek oficjalnych.

Od 2021 roku Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Nowinach nosi imię Włodzimierza Leonarda Lubańskiego, który żywo interesuje się rozwojem sportowym młodzieży, chętnie odwiedza Nowiny i spotyka się z mieszkańcami i młodymi sportowcami, za każdym razem zachwyca się infrastrukturą sportową Gminy Nowiny i możliwościami jakie daje korzystającym.

Obecnie Gmina Nowiny dysponuje trzema płytami boisk o następujących parametrach:

I boisko – 67x105 m, oświetlenie 200 luxów, nawierzchnia – trawa naturalna, trybuna częściowo zadaszona

II boisko – 60x100 m, oświetlenie 200 luxów, nawierzchnia – sztuczna trawa

III boisko – 67x105 m, oświetlenie 250 luxów, nawierzchnia – sztuczna trawa

Boiska posiadają zaplecze szatniowe, a tuż obok można skorzystać z odnowy biologicznej w Parku Wodnym „Perła”. Gmina Nowiny organizuje obozy feryjne z pobytem stacjonarnym w schronisku młodzieżowym, działającym w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach.

Cennik :

Trening 1,5h - 250 zł

Mecz 2h - 500 zł

Informacja: 606998265

Galeria